REGBIJA KLUBS RUGBY CLUB
Vēl viena uzvara Baltijas Čempionātā
Raksts
IDE::203
Svētdien, 20. jūlijā, savu Baltijas regbija čempionātā spēli Fēnikss komanda aizvadīja izbraukumā, Rīgas Tehniskās koledžas (RTK) laukumā. Spēlē noslēdzās ar miesnieku komandas uzvaru 39-5 (22:5).
Fēnikss bija nopietni gatavojušies, par ko liecināja spēcīgs sastāvs un nopietna iesildīšanās pirms spēles. Par mums jāsaka pretējais, labi, ka tiesnesis nedaudz aizkavējas un tikai pēdējā brīdī sakārtojās sastāvs. Transact Pro komandā savu pirmo spēli spēlēja Raimonds Kripa (2 līnija), Aigars Šilo (mala un #9), Henks Limpers (1 līnija) un Maksims Makarovs (piekabe). Pilnu spēli gan nospēlēja tikai Aigars. Uz spēli bija, bet nespēlēja (pietaupīti vai traumu dēl) Kārlis Dzenis, Emīls Balodis, Andrejs Aleksandrovs, Māris Robežnieks, Emīls Cēburs un Maksims Batrakovs.
Spēle bija samērā līdzīga, tikai miesnieki daudz labāk realizēja situācijas vai bija individuāli labāki. Brīžiem individuālā spēle bija par daudz, līderī tajā bija Leno Bramanis, Toms Asejevs, Kristaps Jakušs, Elmārs Šefanovskis, tam komentārs: vai nu nav meistarības piespēlei vai nu vajag izrādīties… , protams par uzņēmību arī ir jāslavē!
Spēle sākās ar Asējeva caurgājienu no savas laukuma puses, ko noslēdza Silvoniks, 5-0. Tūlīt saņemam pretī pretuzbrukumu, pēc slikta sitiena laukumā 5-5. Šefanovskis aizmūk pēc noķerta mūsu sākuma sitiena un Zālmans iesit realizāciju 12- 5. Vēl mums divi piezīmējumi šajā puslaika, vispirms Skuja ar Cīrulī izspēlē tuvu koridoru, tad pēc Silvonika gara skrējiena un piespēles Alainis izdara savu pirmo piezemējamu spēlējot miesnieku pirmajā sastāvā, 22-5.
Otrā puslaikā spēles gaita īpaši nemainās, joprojām, daudz individuālās spēles, kas noslēdzās ar bumbas pārturēšanu un nesagatavotām piespēlēm. Puslaikā vēl piezemējums Asējevam, kad viņš atkal aizmūk no visiem, arī saviem partneriem, kas cītīgi gāja līdzi. Un divi Šefanovskim, pēc pēdējā atkal ar sitienu vārtos ir precīzs Zālmans. Miesnieku komandas šajās brīvdienas aizvadīja 2 spēles ar dažādiem sastāviem, it īpaši prieks par ULRE komandu, kurā līdzīga spēlē, lai arī zaudēja, bet daudzi spēlētāji ieguva labu pieredzi. Tas arī jāsaka par pirmo sastāvi, kur arī laukumā bija pietiekoši daudz jaunu spēlētāju. Arī pamatsastāvs izspēlējās, spēle ir labākais treniņš.

Nākošā spēle ar Ovāls komandu, piektdien 1.augustā (Baltijas čempionāts XV, RTK).