REGBIJA KLUBS RUGBY CLUB
„TransactProMiesnieki” drāmā zaudē „Vairas/Kalvis”
Raksts
IDE::222

13. septembrī „Transact Pro Miesnieki” savā Rīgas Tehniskās koledžas laukumā uzņēma Lietuvas čempionāta līderus „Vairas/Kalvis”. Precīzs soda sitiens pašā spēles izskaņā nodrošināja uzvaru par viena punkta tiesu viesiem.

Spēles likme bija pietiekami augsta – punktus dalīja gan Lietuvas, gan Baltijas čempionātu ieskaitē. Spēle sākās ar miesnieku ofensīvu. Jau pirmajās minūtēs viesu aizsardzības līnija bija izvietojusies uz ieskaites laukuma līnijas. Tomēr spert pēdējo soli un gūt punktus neizdevās. Drīz pēc tam iniciatīva pārgāja viesu rokās. „Vairas/Kalvis” labi izmantoja mājinieku paviršības nenosedzot malas, salīdzinoši īsā laika posmā gūstot divus piezemējumus un iesitot vienu realizācijas sitienu – 0:12.

Pirmā puslaika izskaņā „Transact Pro Miesnieki” spēja mainīt mača ritējumu un pārvirzīja spēles smaguma centru tuvāk viesu ieskaites laukumam. Tas deva augļus – ar Jāņa Skujas gūtu piezemējumu, izdevās samazināt rezultāta starpību līdz 7 punktiem, atpūtā dodoties ar cerīgu rezultātu – 5:12.

Otrais puslaiks sākās ar auksta ūdens šalti – neveiksmīgi ar kāju nospēlēja Valters Raņķis, viņa sitiens tika bloķēts un miesnieku ieskaites laukumā ielidojušo bumbu piezemēja viesi. Pēc šāda pavērsiena un arī precīza realizācijas sitiena jau 5:19. Taču miesnieki nepadevās. Ar kolektīvām pūlēm izdevās izveidot vairākus labus uzbrukumus, kuru noslēguma fāzē par puslaika sākumā pieļauto kļūdu reabilitējās Valters Raņķis. Pēc diviem viņa gūtiem piezemējumiem un precīziem Kristapa Jakuša un Paula Maskveres realizācijas sitieniem rezultāts kļuva neizšķirts – 19:19.

Neizšķirts rezultāts nenoturējās ilgi – „Vairas/Kalvis” noorganizēja atbildes gājienu, no auta pa labo malu ienesot savu ceturto piezemējumu spēlē. Realizācijas sitiens nebija precīzs – 19:24. Drīz pēc tam spēlē notika būtisks pavērsiens – „Vairas/Kalvis” spēlētājs saņēma dzelteno kartīti, savu komandu uz 10 minūtēm atstājot mazākumā. „Transact Pro Miesnieki” viena cilvēka pārsvaru veikli izmantoja, gūstot savu ceturto piezemējumu spēlē. Rezultatīvs bija francūzis Maksims Etinneijs. Pēc precīza Paula realizācijas sitiena pirmo reizi izdevās izvirzīties vadībā - 26:24.

Tobrīd līdz spēles pamatlaika beigām bija atlikušas apmēram trīs minūtes. Mājinieku komandai un tās atbalstītājiem vairākkārt šķita, ka spēles laiks ir beidzies, taču lietuviešu tiesnesis atstāja nesteidzīga cilvēka iespaidu. „Vairas/Kalvis” beigu ofensīva vainagojās ar tiesneša piešķirtu diskutablu aizmugures noteikumu pārkāpumu soda sitiena vērtā pozīcijā. Sitienu izdevās realizēt - 26:27. Līdzko bumba bija izlidojusi cauri vārtu rāmim, atskanēja arī ilgi gaidītā spēles finālsvilpe. Sāpīgs, iespējams, pat nepelnīts zaudējums labi spēlējušajai mājinieku komandai.

Līdz ar to „Vairas/Kalvis” nostiprinās Lietuvas čempionāta galvgalī, kā arī apsteidz „Transact Pro Miesnieki” komandu Baltijas čempionāta 1. divīzijas turnīra tabulā. Baltijas čempionātā miesniekiem vēl ir atlikusi spēle ar RK „Ovāls”, savukārt Lietuvas čempionātā priekšā pēdējais aplis, ko izspēlēs pamatturnīra četras labākās komandas. Starp tām arī „Transact ProMiesnieki”, kas pamatturnīru ir noslēguši 3. vietā.

„Transact Pro Miesnieki” galvenā trenera Ulda Bautra komentārs:

„Transact Pro Miesnieki” komanda nocīnījās vareni, daudz labāk nospēlējam aizsardzības līnijā. Kad mēs nonācām vadībā,„Vairas” nebija argumentu, lai mainītu spēles gaitu. Bet mēs tieši paši devām iespēju viņiem atspēlēties ar savām kļūdām bumbas izmantošanā. Tas attiecās tieši uz sitieniem ar kāju, arī dažos noteikumu pārkāpumos, kas nebija nepieciešami. Žēl, ka neizmantojām doto izdevību. Vienīgi - uzzinot rezultātu Viļņā, kur ar lielu rezultātu uzvarēja Kauņa, šim rezultātam liela nozīme vairs nebija. Mēs tāpat paliktu trešie un, lai šo vietu saglabātu, mums noteikti jāuzvar Kauņā.  Baltijas čempionātaieskaitē gan zaudējums ir sāpīgs, lai arī par spēli dabūjam divus bonusa punktus. Lietuvas „VRA Tauras” komandai bez RK „Ovāls” vai „Fēnikss” palīdzības garām netikt. „Transact Pro Miesnieki” –„Vairas/Kalvis” 26-27 (5-12)

Sastāvs:

Skuja 5p., Cīrulis, Kreicbergs (Garokalns), Robežnieks, Pilenieks (Juškāns),Etinnei5p.(labākā spēlētāja balva), Balodis (asinis; Pērkons), Bramanis

Maskvere 4p., Raņķis 10p., Cēburs, Jakušs 2p. (Kruskops), An.Andersons (Kokins), Eglis, Priede (Asējevs).

Nespēlēja: Ā.Andersons, Ameters, Višņakovs, G.Andersons, Kipsts.

Traumas/slimi/noraidīti: Dzenis, Šefanovskis, Batrakovs, Zālmans, Šimanskis,Silvoniks, Grants.

Atbalstītāji
Watch review: Audemars Pigeut's color, off shore, hottest watch, fluorescent green dial design cheap fake watches beautiful fluorescent green, dial brand traditional "Mega Tapisserie" super large pattern decoration, 12 o'clock position double time hublot rolex standard design and collocation of fluorescent stereo time mark, really bright. Also with a fluorescent green strap, in the heat of summer for the wearer to bring a ray of fresh.