REGBIJA KLUBS RUGBY CLUB
Lietuvas čempionāts noslēgts ar pozitīvu zaudējumu
RakstsBilžu galerija
IDE::230
Ar zaudējumu savā laukumā pret „Vairas/Kalvis” komandu Lietuvas čempionāta sezonu ir noslēgusi „Transact Pro Miesnieki” komanda. Jau pirms spēles miesnieki bija nodrošinājuši bronzas godalgas.
Komanda savu sezonas uzdevumu ir izpildījusi, un spēlei vairāk bija prestižam un pieredzei, kā spēlēt ar lietuviešiem, domājot par nākotni.
Mājiniekiem bija jāiztiek bez vesela lēruma nozīmīgu spēlētāju. Salīdzinot ar iepriekšējo spēli Kauņā, laukumā šoreiz neredzējāmJāni Priedi, Maksimu Etinjē, Arvi Pilenieku, Kārli Dzeni, Kristapu Andersonu un Kristapu Jakušu. Jau ilgāku laiku savainojumus dziedē arī tādi nozīmīgi Latvijas izlases līmeņa spēlētāji kā Māris Robežnieks, Elmārs Šefanovskis, Jānis Zālmans un Maksims Batrakovs.
Spēli mājinieki uzsāka pagalam gausi, jau pirmajās piecās minūtēs ļaujot viesiem gūt divus piezemējus. Vispirms viesi pēc gara un pacietīga uzbrukuma atrada spraugu miesnieku aizsardzības līnijā, bet pāris minūtes vēlāk paši notvēra bumbu pēc spēles ar kāju un pēc mirkļa jau guva otro piezemējumu spēlē. Divi sarežģīti, taču precīzi realizācijas sitieni, un rezultāts jau pašā spēles sākumā – 0:14. Pēc aukstās dušas spēles sākumā mājinieki pamodās, un 11. minūtē ar kolektīvām pūlēm izdevās uzbrukuma noslēguma fāzē izvirzīt Emīlu Balodi, kurš pēc Kruskopa piespēles ielauzās viesu ieskaites laukumā un piezemēja bumbu. Pēc ārkārtīga filigrāna Makveres realizācijas sitiena,rezultāta starpība tika samazinā uz pusi – 7:14.
18. minūtē „Vairas/Kalvis” pacietīgi izspēlēja uzbrukumu uz labo flangu, kur viesiem bija spēlētāju pārsvars, līdz ar to likumsakarīgi zaudēti vēl pieci punkti. Precīzs bija arī realizācijas sitiens –7:21. Dažas minūtes vēlāk vēl viens trieciens mājiniekiem – savainojuma dēļ laukumu nācās atstāt Emīlam Balodim, kurš spēli pašaizliedzīgi bija uzsācis ar mikro traumu.
28. minūtē „Vairas/Kalvis” nesaprašanās savā laukumāpusē noveda pie tā, ka Raivis Kokins izveicīgi pārtvēra bumbu un pēc brīža jau to piezemēja viesu ieskaites laukumā, atnesot piecus punktus savai komandai –12:21. Makveres realizācijas sitiens nebija precīzs.
Jau nākamajā uzbrukumā „Vairas/Kalvis” atkal iekaroja labo flangu, trijatā izskrienot pret Emīlu Cēburu, taču Emīls ar lielisku tvērienu glāba savu komandu no punktu zaudējuma. Pēdējo akordu pēdējā puslaikā nospēlēja mājinieki – 38. minūtē tālu soda sitienu iesita Makvere, un pirmais puslaiks noslēdzās ar vairs tikai sešu punktu starpību – 15:21. Otrais puslaiks sākās ar izteiktu „Transact ProMiesnieki” pārsvaru. Mājiniekiem bija izteikts teritoriāls pārsvars, un veiksmīgā bumbas kontrole un stabilā spēle rakos ļāva veidot uzbrukumus citupēc cita. Tiesa, tie kārotos punktus neatnesa.
„Vairas/Kalvis” veiksmīgi aizstāvējās, saglabājot aukstasinību pat ļoti saspringtās epizodēs. Pirmās divdesmit minūtes bez taustāma labuma dzīvojušies pa viesu laukuma pusi,miesnieki izlaida iniciatīvu no savām rokām.
Pēdējās nepilnās desmit minūtēs „Vairas/Kalvis” guva trīs piezemējumus un iesita visus trīs realizācijassitienus, panākot iespaidīgu rezultāta starpību – 15:45. Tiesa, rezultāts ne sevišķi precīzi ataino komandu spēku samērus laukumā. Jāatzīmē, ka spēle tika translēta tiešraidē sportacentrs.com – pirmo reizi no Rīgas Tehniskās koledžaslaukuma.
„Transact Pro Miesnieki” galvenā trenera Ulda Bautra komentārs:
„Šodien man laikam vairāk spēka sanāca ieguldīt spēles organizēšanā nekā pašā spēlēšanā. Bija dažādas organizatoriskas aizķeršanās, tādēļ arī es novēloti iesaistījos komandas iesildīšanās procesā. Tas atsaucās uz spēles sākumu, kur ātri ielaidām divus piezemējumus. Ir grūti no 0:14 līst ārā. Turpmāk gan spēle izlīdzinājās. Spēle bija pietiekami interesanta, skatāma. Bieži mainījās rezultāts. Vairāki spēlētāji ļoti labi un pašaizliedzīgi nospēlēja tvērienos –neradās iespaids, ka kādam  neinteresētu spēles iznākums, kaut arī tā turnīra tabulā neko neizšķīra. Beigās, kad jutu, ka mačs ir zaudēts, vairākus spēlētājus nomainīju, lai visi pieteiktie spēlētu. Man svarīgi bija saprast, ka spējam brīžiem ļoti līdzīgi spēlēt ar vadošām Lietuvas komandām. Jādomā, kā pietuvoties tām vēl tuvāk. Paldies visiem spēlētājiem par sezonu!”