REGBIJA KLUBS RUGBY CLUB
Prāgas jaunatnes regbija festivālā pirmo reizi pārstāvēs Latvija
Raksts
IDE::312
Vienā no lielākajiem Eiropas bērnu regbija turnīriem – Prāgas Jaunatnes regbija festivālā pirmo reizi startēs divas bērnu komandas no Latvijas - „Transact Pro/Jelgavas novads” un „Transact Pro/Eleja”.

Bērnu dalība festivālā iespējama pateicoties uzņēmuma “Transact Pro” atbalstam, kurš turpmāk sniegs savu artavu bērnu regbija attīstībā un atbalstā Latvijā .

U12 grupā startēs „Transact Pro/Jelgavas novads”, bet U16 grupā – „Transact Pro/Eleja”

Jau šonedēļ divas uzņēmuma atbalstītas bērnu komandas startēs vienā no lielākajiem Eiropas bērnu regbija turnīriem – Prāgas Jaunatnes regbija festivālā. Turnīrs sāksies 9. aprīlī un tajā sacentīsies bērnu un jauniešu komandas sešās vecuma grupās. Jaunākie būs U6 vecuma regbisti, vecākie – U16. Kopumā piedalīsies 102 komandas no deviņām valstīm. Raibajā dalībnieku pulkā vieta atradusies arī divām Latvijas komandām. U12 grupā startēs „Transact Pro/Jelgavas novads”, bet U16 grupā – „Transact Pro/Eleja”.

Spēlētāju kodolu abās komandās veido Elejas sporta skolotājas Sandras Avotas audzēkņi. „Līdz pat 2010. gadam par regbiju neko nezināju. Zināju tikai sporta spēles nosaukumu. Pateicoties Regbija Attīstības asociācijas (RAA) „Touch rugby” projektam, sākām šo sporta veidu apgūt. Pērn mūs atbalstīt sāka RAA valdes priekšsēdētājs Aivars Pilenieks. Manas zināšanas regbijā nav tik lielas, lai mēs turpinātu attīstīties, tāpēc šī palīdzība nāca tieši laikā,” uzsver S. Avota.

2015. gada Latvijas jaunatnes čempionātā Eleja triumfēja U11, U13 un U15 vecuma grupās. Sandras Avotas veikumu Aivars Pilenieks pielīdzina varoņdarbam: „Ja ar regbiju pilnīgi nesaistīts cilvēks dažu gadu laikā spēj nokomplektēt komandas, kas uzvar trijās Latvijas jauniešu čempionāta grupās, tad mūsu pienākums ir palīdzēt.”

Gatavojoties sacensībām Čehijā, ar jaunajiem Jelgavas novada regbistiem darbojušies arī vairāki citi treneri: Elmārs Šefanovskis, Arvis Pilenieks, Aivars Pilenieks. „Esam pateicīgi katram, kas mums palīdz,” norāda Sandra Avota. „Daļa mūsu bērnu nāk no sociāli nelabvēlīgas vides. Viņiem šāds brauciens uz Čehiju būs liels notikums. Mēs jau esam piedalījušies sacensībās Lietuvā, bet tik tālu prom no mājām vēl neesam devušies. Pateicoties tam, regbijā atgriezušies arī tādi bērni, kas to jau bija pametuši.”

Ar šo turnīru „Transact Pro” sadarbība ar Jelgavas novada jaunajiem regbistiem nebeigsies. Uzņēmums atbalstīs komandas arī Latvijas jaunatnes čempionātā. „Transact Pro” paši pieteicās mūs atbalstīt, kas bija patīkams pārsteigums,” gandarīta ir S. Avota. Uzņēmumam ir gadiem kopta saikne ar Latvijas regbiju. „Daudzus gadus esam sadarbojušies ar regbija klubu „Miesnieki”, skaidro „Transact Pro” valdes loceklis Maksims Jaroševskis. „Turpināsim to darīt, bet palīdzēsim augt un attīstīties arī jaunajiem regbistiem. Bērniem šis brauciens būs liels notikums un ceru, ka dalība šajā turnīrā būs sākums labai sadarbībai.

S. Avota cer, ka dalība turnīrā Prāgā motivēs jauniešus turpmākajiem treniņiem un nākamajiem notikumiem. „Gribam veiksmīgi nostartēt Latvijas Jaunatnes čempionātā un mums ir izveidojusies sadarbība ar vienu regbija lielvalsts Īrijas klubu. Ceram, ka vasarā viņi ieradīsies pie mums pieredzes apmaiņas braucienā. Pēc tam mēs varētu doties ciemos pie viņiem. Strādājam, lai ilgtermiņā mūsu spēlētāji papildinātu Latvijas regbija izlases sastāvu, ” nākotnes plānus ieskicē S. Avota.

Prāgas Jaunatnes regbija festivālā piedalīsies komandas no Vācijas, Austrijas, Lietuvas, Ukrainas, Polijas, Rumānijas, Melnkalnes, Čehijas un Latvijas. Turnīrs notiks trešo reizi. Tā organizēšanā sadarbojas četri Čehijas klubi. Pirmo reizi pārstāvēta būs arī Latvija.

Informāciju sagatavoja: „Transact Pro”
Saites
Raksts delfos
Atbalstītāji
Watch review: Audemars Pigeut's color, off shore, hottest watch, fluorescent green dial design cheap fake watches beautiful fluorescent green, dial brand traditional "Mega Tapisserie" super large pattern decoration, 12 o'clock position double time hublot rolex standard design and collocation of fluorescent stereo time mark, really bright. Also with a fluorescent green strap, in the heat of summer for the wearer to bring a ray of fresh.
© RK MIESNIEKI 2013